در مهرماه کالایی به سبد فروش شعبه مشهد اضافه شد که فروش این شعبه را بیش از سه برابر کرد: هنکل.
شرکت هنکل یک شرکت آلمانی است و دفتر مرکزی آن در شهر دوسلدورف قراردارد. این شرکت بیش از ۱۳۰ سال قدمت دارد و در سال میلادی گذشته فروشی بیش از ۱۸ میلیاد یورو داشته است و بیش از ۵۱،۰۰۰ نیرو در سطح جهان در استخدام این شرکت بوده اند. این شرکت در سال ۲۰۰۲ میلادی، با خرید درصد عمده ای از سهام شرکت پاکوش، وارد بازار ایران شد و از ان پس با ارائه برندهایی مانند پریل، پرسیل و تاژ یکی از اصلی ترین بازیگران بازار مواد شوینده و بهداشتی در ایران بوده است.
در سال گذشته بیش از ۴۰% بازار این مواد شوینده و بهداشتی ایران در اختیار این شرکت بوده که این عملکرد عالی، کشور ایران را جزو ۶ کشور با بیشترین فروش محصولات هنکل در جهان قرار می دهد. مدل کار شرکت هنکل در ایران با نمایندگان فروش در استان های مختلف به صورت “هیبریدی” است. به عبارت دیگر، تیم فروش و زیرساخت مورد نیاز فروش و لجستیک بر عهده نماینده فروش کالا است؛ ولی مدیریت فروش و تیم مربوطه، شامل سرپرستان و مدیرات فروش، مسئولیت شرکت هنکل است.
افزوده شدن چنین کالایی، با چنین حجم فروشی به سبد شعبه مشهد کار ساده ای نبود. در ابتدا نیاز به افزایش ظرفیت انبار بود. برای این مقصود، انباری با سوله ی ۲،۰۰۰ متری در شهرک صنعتی توس مشهد اجاره شد. سپس ناوگان توزیع این شعبه باید بیش از ۳ برابر بزرگ می شد. همچنین می بایست دو لاین اختصاصی فروش، با حدود ۴۰ بازاریاب، برای این برند تدارک داده می شد.
تمام این فعالیت های اولیه در حدود دو هفته انجام شد و پس از طی این مدت کوتاه، اولین خرید کالا از هنکل انجام شد.
افزایش شدید حجم عملیات شعبه، کار تیم مشهد را بسیار دشوار کرد. این تیم با سخت کوشی مثال زدنی هفته های بسیار دشوار اولیه را پشت سرگذاشته اند و هدف ماه اول تحقق یافت. ولی کماکان فضا برای بهبود و تسهیل کار برای این پروژه بسیار است. به عنوان نمونه می توان به بهبود فضای انبارش، بهبود و تسریع فرآیند های عملیاتی و بهبود جریان وجوه نقد این پروژه اشاره نمود.
امید است، با انجام پروژه های بهبود، حجم کار تیم های درگیر در این پروژه به حالت استاندارد بازگردد. بعلاوه، عملکرد خوب ما در خرید، فروش و توزیع این محصول قدرتمند فضا را برای گسترش همکاری در سایر استان ها و کانال های فروش فراهم آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست